Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

خدمات

نشان CE MARK اروپا

نشان CE MARK اروپا

نشان CE  اروپا یا گواهینامه CE MARK علامت انطباق محصول با استاندارد های اروپایی می باشد.کشور های عضو اتحادیه اروپا قوانین  و مقرراتی واحد برای تعین سطح کیفیت محصولاتی که قصد صادر شدن به اروپا را دارند تعیین کرده اند که در دسته بندی های مشخص قابل تفکیک می باشد.

کلیه محصولاتی که در اتحادیه اروپا دارای استاندارد EN  هستند قابلیت بخش بندی در گروه های مجزا که اصطلاحا به آنها دایرکتیو میگویند را دارند. بخشی دایرکتیو های اتحادیه اروپا MD(ماشین آلات)

MDD(تجهیزات پزشکی)، LVD (محصولات برقی)،CPD (محصولات ساخت و سازی)و...

برای صادرات به اروپا همه محصولات باید از نظر استاندارد EN و دایرکتیو مربوطه مورد بررسی قرار گیرند.سپس موسسه NB(NOTIFY BODY) اروپایی کد دار (کد 4 رقمی)  برای محصولات پر خطر شناسایی و مورد مذاکره قرار بگیرد و محصولاتی که حتما باید در اروپا مورد تست و آزمون قرار گیرند بدین منظور اراسال شوند.برخی محصولات و تجهیزات پزشکی و یا حتی برخی تجهیزات ساختمانی مانن سیمان نیاز به ممیزی های کارخانه که به آن FPC(FACTORY PRODUCTION CONTROL) می گویند دارند که حتما باید ممیز از موسسه NB اروپایی این کار را انجام دهد.

معمولا موسساتی که مشاوره اخد گواهینامه CE انجام میدهند با آزمایشگاه های معتبری در ایران همکاری دارند که نتایج تست و آزمون آنها مورد تایید موسسه NB می باشد.درصورت عدم وجود آزمایشگاه ACCREDIT محصول جهت تست به لابراتوار موسسه NB ارسال میشود.

البته مطابق با قوانین اتحادیه اروپا و BLUE GUIDE اروپا که مرجع و رفرنس نحوه اخذ نشان CE می باشد برخی محصولات بدون نیاز به موسسه NB توسط تولید کننده اظهار به تولید بر اساس استاندارد های اروپایی میکنند.بدین صورت که با تکمیل فرم اظهارنامه و ضمیمه کردن بخشی از نتایج تست و آزمون تولید کننده اظهار و اقدام به درج نشان CE مینماید.

شایان ذکر است که تولید کنندگانی که داخل اتحادیه اروپا هستد مجاز به خوداظهاری میباشند و سایر تولید کنندگان تنها با قراردادن نماینده قانونی در اتحادیه اروپا میتوانند این کار را انجام دهند یعنی یک THIRD PARTY  براساس دریافت شواهد موجود اظهارنامه را تکمیل نموده و نشان CE توسط تولید کننده درج میگردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در گروه مهندسین کسری تماس حاصل نمایید.

contact-us